Orthodontic Brackets

Diş hekimlerinin Türkiye’de bulamadığı ya da Türkiye’de oldukça pahalıya mal ettiği diş hekimi ürünlerini, Orthodontic Brackets de dahil olmak üzere getirebilirsiniz. Tüm satın alma, kargo ve gümrük işlemlerinizi yaparak adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Ortodontik Braket Hakkında

 

Ortodontik braket diş hekimliğinin ihtisas dallarından olan ortodontide, diş sağlığı konusunda ve ortodonti tedavisinde kullanılan, çarpık dişlerin düzeltilmesine yardımcı olan başlıca araçlarından birisidir.

 

 

Diş tellerinin birbirine bağlanmasını sağlayan braketler özünde yabancı bir terimdir. İngilizcede ‘’bracket’’ kelimesi bağ anlamına gelir. Ortodonti tedavilerinde de tüm dişleri birbirine bağlayan tellerin nizamlı bir şekilde aynı şerit üzerinde kalmasına yardımcı olan ekipmana braket adı verilir. Geleneksel diş tellerinin ayrılmaz bir parçası olan bu ekipman seramik, kobalt krom, kompozit, gold, plastik, paslanmaz çelik, titanyum ve lingual olmak üzere birçok çeşitli malzemeden üretilebilmektedir.

 

 

Hem hastalar hem de diş hekimleri tarafından en sık tercih edilen braket çeşidi, metal braketlerdir. Bu durumun en önemli sebebi, ortodonti ve diş tedavilerinde ortaya çıkan ilk braket türü olmasıdır. Yüksek kaliteye sahip paslanmaz yapıda olan metal braketler günümüzde daha küçük ve daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. Üzerinden ark teli denilen ince yapıdaki teller geçer ve birbirine bağlanır. Son zamanlarda diş teli kullanımını sevdirmek için metal braketlerin elastik kısımları renkli olarak da uygulanmaktadır. Özellikle küçük yaşlardaki kullanıcılara işlemi benimsetmek adına kullanılmaktadır.

 

 

Seramik braketler ise temizlik ve bakım açısından daha fazla özen istemesi sebebiyle genellikle erişkin hastalarda kullanılır. Seramik braketler estetik açıdan metal olanlara göre daha hoş görünse de yapı olarak diğer braketlere göre daha büyüktür. Bu nedenle kullanışlılık bakımından eksileri vardır. Özellikle yiyecek ve içeceklerin kalıntılarını tutması problem oluşturmaktadır.

 

    

Klinisyenler ortodontik braketleri seçerken hastanın ne kadar süreyle diş teli kullanacağı, kozmetik sebepler, ısırma şiddeti, diş eğriliği, gerekli diğer aletler ve maliyet gibi bir dizi faktörü göz önünde bulundurmalı ve hastaları doğru tedaviyi sunmalıdır.

 

 

Ortodontik Braket Satın Al

 

Ortodontik braket ürünlerini satın almak için dünyada birçok websitesini kullanabilirsiniz. Genellikle ebay’i kullanan müşterilerimiz, daha uygun fiyat ve güvenilir ürünleri bulabilirsiniz. Eğer yurt dışı alışverişinde yeniyseniz Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

 

 

Bu blog 17-03-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...