Walmart Alışveriş

Amerika’nın en büyük perakende zincirlerinden biri olan Walmart’tan alışveriş yapmanın yollarını, Türkiye’de gümrük sorunu olmadan teslim almanın yollarını açıklıyoruz. Arkanıza yaslanın ve bizimle kalın.

 

“walmart”

 

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Amerika’nın en büyük offline perakende zinciri olan Walmart, oyunun kurallarını değiştiren, olmayanları baştan yazan bir firma Walmart. İnternetin hızla yayılmasıyla da buna ayak uydurarak, internet perakende zincirlerinin de en büyüklerinden biri olmayı başardı Walmart. Güvenli teslimatı, kolay iade seçeneği, hızlı servisi ve bol ürün seçeneği ile kullanıcıların tercihi olarak ön plana çıkıyor.

 

“walmart”

 

Walmart Gümrük İşlemleri

 

Türkiye’de ise Walmart’ı bilip, fırsatlarının farkında olan birçok kullanıcı var. Ancak bunların ne yazık ki pek azı Amerikanpaketim’i yani bizi biliyor. Akıllarda oluşan birçok klişe var tabi, `gümrük ne olacak`, `kozmetik gümrüğe takılır`, `yiyecek gelmez bozulur` gibi gibi gibi… Bunların tamamını yıkıyoruz. Herşeyden evvel gümrük konusu ve tabi vergi konusu. Bu konuda websitemizde de yayınladığımız aşağıdaki kurallar geçerli.

 

“walmart”

 

Amerikanpaketim olarak uygulayacağımız gümrük hizmeti ve ücretleri aşağıdaki gibidir.

 

1 - Tütün ve tütün ürünlerinde, elektronik sigara ve türevlerinde, avcılık ürünlerinde, aticilik parcalarinda ve cep telefonlarında ürün birim fiyatı üzerinden %30

 

“walmart”

2 - Elektronik ürünler, sağlık, kozmetik, bakım ürünleri, sporcu gıdaları, tohum, oto parçaları, saatler, müzik ekipmanları, oyun konsolları ve oyunlar, koleksiyon paralar, endüstriyel ürünler, yiyecek ve içecek ürünleri, destekleyici gıdalarda ürün birim fiyatı üzerinden %20

 

“walmart”

3 - Kadın. erkek, çocuk, bebek giyim ürünleri, spor malzemeleri, takılar, antika ürünler, ev eşyaları, dekoratif ürünlerde ürün birim fiyatı 200$’a kadar olan ürünlerde gümrük vergisi tarafımızdan karşılanacak olup, 200$ ve üzeri ürünlerde 20$ sabit

 

gümrük vergisi tahsil edilecektir. Herhangi bir gümrük takılma riski söz konusu olmayıp, olası çıkacak ek masraflar tarafımızdan karşılanacaktır.

 

Kıymeti 150 euro’yu geçmeyen kitap, basılı yayın ve dergi türü ürünlerde gümrük vergisi olmayacaktır.

 

Gümrük vergisine haricen verilecek gümrük hizmeti, ücretsiz olacaktır.

 

 

“walmart”

 

Walmart’tan Ne Alınır

 

Yiyeceklerden oyuncaklara, kozmetik ürünlerinden oto parçalarına, oyun konsollarından elektronik ürünlere, giyimden outdoor ürünlerine aklınıza gelecek ne varsa sipariş verebilirsiniz.

 

Ödeme Nasıl Olacak

 

Walmart Türk kredi kartı kabul etmiyor. Endişelenmeyin. Yapmanız gereken tek şey sipariş vermek istediğiniz ürünleri Amerikanpaketim sepetinize ekleyerek siparişinizi oluşturmak. Sayfanın sonundaki videomuzda da nasıl alışveriş yapacağınızı izleyebilirsiniz. Eğer aklınıza takılan sorular olursa da bize her zaman ulaşabilirsiniz. Sayfamızın hemen sol altındaki yeşil whatsapp ikonuna tıklayarak whatsapp üzerinden ya da [email protected] adresimizden bize ulaşarak Walmart’tan yapmak istediğiniz alışverişlerinizde bize danışabilirsiniz.

 

 

 

Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız

 

Benim İçin Satın Al

 

 

Kendim Satın Alacağım

 

 

 

Bu blog 11-01-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...