Toscanello Puro

Toscanello Puro

Türkiye’de en çok tercih edilen puro olan Toscanello puroları, gümrük sorunu yaşamadan, beklemeden, zahmetsizce ve uygun fiyatlarla nasıl getirteceğiniz detayları bu yazımızda.

 

 

Toscanello Puro Hakkında

 

Toscanello puro, 19. Yüzyılın başlarında kurulmuş olan yüksek kaliteli puro üreticisi Toscana’nın ürünlerinden bir tanesidir. 1818 yılında Toscana büyük dükü 3. Ferdinand tarafından kurulan puro fabrikasıyla üretim hayatına başlayan Toscana, açık havada kuruyan Kentucky tütün yapraklarından oluşan bir balyanın beklenmedik bir sağanak yağmura yakalanması sonucu bir keşif yaptı. Islak tütün yaz sıcağında mayalanmaya başladı. Atılmak yerine, fermente tütünün Floransa'da puro üretmek için kullanılması gerektiğine karar verildi. İtalyanlar arasında popülerlik kazanan bu üretim türü, daha sonra düzenli bir üretim haline geldi. Günümüzde, Toscano marka purolar, Manifatture Sigaro Toscano SpA tarafından üretiliyor.

 

 

Toscano purosu tipik bir puro değildir. Çünkü yapımında kullanılan Kentucky tütünü genellikle bir pipo tütünüdür. Kentucky tütünü; Toscana, Campania, Lazio, Umbria ve Veneto gibi İtalya'nın çeşitli bölgelerinde yetiştirilir. Sarmak için, Kuzey Amerika Kentucky yaprakları daha geniş olmaları nedeniyle çeşitli Toscano purolarında kullanılır. Güney İtalya'daki Kentucky yaprakları, özellikle Campania ve Umbria, Toscano Garibaldi ve Toscanello Garibaldi'de bulunan bazı tatlı lezzetleri elde etmek için de kullanılır.

 

Toscanello Puro

 

Aromalı Toscanello puroları, İtalya, Güney Amerika ve Uzak Doğu Kentucky tütününün dolgu karışımını kullanır. Sarıcı tütün kaplanmadan önce bir bağlayıcının dolgu tütünü etrafında yuvarlandığı Karayip purolarının aksine, Toscano purosu, dolgu tütününün herhangi bir bağlayıcı kullanılmadan yalnızca sarıcı tütün kullanılarak yuvarlanmasıyla sarılır.

 

Toscanello Puro

 

Puro üretimi daha sonra iki hat üzerinde devam eder. Birinci hatta yüksek kaliteli ve sınırlı sayıda puro için elle üretim yapılırken, diğer hat ise makine ile üretim kullanır. Elle yapılan üretimde, puro silindiri günde 520 puro üretir. Sarıldıktan sonra purolar, yaşlanma odasında hava ile kurutulur. Olgunlaşma süresine bağlı olarak, farklı nitelikler ortaya çıkar.

 

Toscanello Puro

 

Purolar, kontrollü nem seviyelerine sahip havalandırılmış haznelere yerleştirilir. Yaşlanma süresi puro türüne bağlı olarak değişir. Toscanello purolar, yüksek nikotin oranına sahip güçlü ve yoğun purolardır. Tipik olarak, tütsülendiğinde salınan aromalar ve kokular; dolu, yoğun ve lezzetlidir. Toscanello puroların; vanilya, bitter çikolata, kahve, üzüm ve anason içeren farklı çeşitleri de mevcuttur.

 

Toscanello Puro

 

Toscanello Puro Satın Al

 

Toscanello puroları Amerika’daki birkaç cigar sitesinde bulabilirsiniz. Bunların linklerini de aşağıda iletiyoruz. Nasıl sipariş verip, nasıl getirteceğiniz detayları ise hemen aşağıdaki videomuzda. Aklınıza takılan tüm sorular için Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

https://www.cigarsinternational.com/shop/?q=toscanello

 

https://www.famous-smoke.com/search?kw=toscanello

 


Bu blog 08/06/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp