Ziploc

Ziploc

Nasıl ki mendilin adı Selpak ise, yiyeceklerinizi sakladığınız naylon torbanın adı da Ziploc. Özellikle Amerika’da hemen her evde bulunan Ziploc, artık Amerikanpaketim ile sizin de evinize giriyor olacak. Filmlerde, videolarda gördüğünüz, her ünlünün kullandığı Ziploc ürünlerine nasıl sahip olacağınızın detayları bu videomuzda.

 

 

Ziploc Hakkında

 

Ziploc, 1968 yılında geliştirilip test edilen ve günümüzde yeniden kullanılabilir ve yeniden kapatılabilir şekilde kullanım olanağı sunan fermuarlı saklama torbaları ve kapları üreten bir markadır. Plastik torbalar ve kaplar, farklı ürünlerle kullanım için farklı boyutlarda sunulmaktadır. Marka, çeşitli amaçlar için sandviç torbaları, atıştırmalık torbaları ve diğer torbalar vadetmektedir. Ziplock terimi, aslında bu ticari markanın adı olmasına rağmen, ürünün kendisini tanımlamak için kullanılan bir isim haline de gelmiştir.

 

 

Ziploc, ürünlerini yalnızca sandviç torbalarıyla sınırlı tutmadı. Giderek farklı inovatif yaklaşımlarla ve daha yeni teknolojilerle genişletti. Ziploc ürünleri artık dondurucu torbalarından twist kaplarına, genişletilebilir torbalardan büyük çantalara kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bu torbalar gıda dışı depolama için kullanılmaktadır ve 0.61 m × 0.82 m boyutlarına sahiptir. Ziploc tarafından üretilen buhar torbaları ise mikrodalga fırınlarda yemek pişirmek için kullanılmaktadır. Ziploc tarafından yapılan esnek kılıf, gıda dışı depolama için kullanılır ve 22 ABD galonu kadar büyüktür.

 

 

Son zamanlarda, Ziploc sandviç ve saklama torbaları büyük bir evrim geçirdi. Bu kapsamdaki bütün torbalar %25 daha az plastikten yapılmaya başlandı ve üretim aşamasında rüzgâr enerjisi kullanıldı. Ziploc Evolve sandviç çantası elde ettiği büyük başarı ile Kanada'daki En İyi Yeni Ürün Ödülleri'nde en iyi ürün olarak seçildi.

 

 

Ziploc torbaların üretimi ürünlerin tiplerine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin Ziploc Evolve çantası, geleneksel Ziploc torbalarına göre %35 daha az plastik kullanılarak yapılır ve daha temiz bir yenilenebilir enerji kaynağı olan rüzgâr enerjisi kullanılarak üretilir. Ziploc Evolve çantası, ağaçların korunması ve çevre hassasiyeti gözetilerek geri dönüştürülmüş karton ile paketlenmektedir. Ziploc depolama ve dondurucu torbası ise polietilen plastikten üretilmektedir.

 

 

Ziploc, ilk olarak Dow Chemical Company tarafından geliştirilmiş olsa da günümüzde S. C. Johnson ve Son tarafından üretilmektedir. Ziploc, bu oldukça pratik ürünleri üretmekle kalmıyor aynı zamanda da kullanım için püf noktaları ve tarifler sunuyor. Örneğin Ziploc tarafından üretilen her yemek pişirme ürünü için kahvaltıdan öğle yemeğine, akşam yemeğinden tatlılara kadar pişirme öneri ve tarifleri kendi web sitelerinde yer alıyor.

 

 

Ziploc Sipariş

 

Ziploc ürünlerini uzakta aramaya gerek olmadan Amazon Amerika’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi eğer bir ürün Amazon’da varsa, her iki hizmetimizi de kullanabilirsiniz. İsterseniz Amazon’dan siz satın alıp, size vereceğimiz Amerika adresinize gönderin, isterseniz de ürün linkini bize iletin, sizin için satın alalım. Her iki hizmetimizde de tüm kargo ve gümrük işlemlerinizi biz yapalım. Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki videolarımıza göz atabilirsiniz.

 

 


Bu blog 18/05/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp