Spectacles by Snapchat

Spectacles by Snapchat

Hayatımıza giren teknolojik ürünlerle savaşmak yerine ayak uydurmamız gerekiyor. Yakın bir zamanda basit lensler ile bakacağız hayata. VR gözlükler, kameralı gözlükler de bunların ilk versiyonları. Bu ürünlerle alışmamız gerekiyor ki yadırgamayalım. Spectacles by Snapchat kameralı gözlükler de en güzel örneklerden biri.

 

 

Spectacles by Snapchat Kameralı Gözlük Hakkında

 

Snapchat tarafından geliştirilip üretilen Spectacles, 23 Eylül 2016’da duyurulan bir akıllı gözlüktür.

 

 

 

Snap Inc. Tarafından 10 Kasım 2016’da piyasaya sürülen akıllı gözlükler bir kamera merceğine sahiptir ve kısa videolar kaydedebilmektedir. Kaydedilen içerikleri kullanıcının çevrimiçi hesabıma yüklemek için bir akıllı telefonla senkronize edilebilir özelliktedir. Başlangıçta Snap’in görüntülü mesajlaşma ve multimedya platformu Snapchat için yapılmış ve Snap’in gözlüklerin dağıtımı için tasarladığı pop-up otomatı olan Snapbot aracılığıyla dağıtılmıştır. Kısa bir süre sonra 20 Şubat 2017'de Snap Spectacles, çevrimiçi olarak satın alınabilir hale gelmiştir.

 

 

Yaklaşık bir yıl sonra 26 Nisan 2018'de, 17 ülkede suya dayanıklılık işlevi artırılmış ve depolama özellikleri dahil olmak üzere hem yazılım hem de donanım güncellemelerini içeren ikinci nesil gözlükler piyasa sürülmüştür. Yine aynı yıl içerisinde, Nico ve Veronica olarak adlandırılan iki yeni versiyonu ile daha tipik güneş gözlüğü stillerini yansıtan ve büyük tasarım değişikliklerini içeren ikinci nesil gözlükler üretilmiştir. 13 Ağustos 2019’da stereoskopik görüşü kopyalamak için yeni bir minimalist çerçeve ve iki kamera içeren Spectacles 3'ü duyurulmuştur ve iki HD kamera özelliğine sahip bu yeni sürüm Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştür.

 

 

Donanım açısından 115 ° görüş alanına sahip bir kamera lensi içeren gözlükler, bir akıllı telefonun ekran boyutuna ve yönüne uyum sağlayan dairesel bir formatta kayıt yapabilmektedir. Akıllı gözlük, kullanıcı çerçevesinin sol üstündeki bir düğmeye maksimum 30 saniye (10 saniyelik aralıklarla) bastığında kaydeder. Bluetooth ve Wi-Fi üzerinden senkronize olur ve kayıt yaptığını belirten bir LED ışığa sahiptir. Dahili bir pili vardır ve özel sarı kutusunda şarj olur. Kablo kasaya veya doğrudan cama takılabilir. Tam olarak şarj edilmiş kasa, gözlükleri dört kez şarj etmeye yetecek gücü tutabilmektedir. Gözlüklerle çekilen videolar dahili olarak kamera içinde saklanır ve görüntülenebilir, bununla birlikte Snapchat'ın "Anılar" bölümünde ayrı ayrı yüklenebilir.

 

 

Spectacles by Snapchat Satın Al

 

Spectacles by Snapchat ürünlerini kendi websitesinden satın alabilirsiniz. Türk kredi kartı da kabul ettiği için her iki servisimizi de kullanabilirsiniz. Her iki servisimizde de tüm gümrük ve kargo işlemlerinizi yapıyor olacağız ve siparişlerinizi Türkiye adresinize teslim edeceğiz. Servislerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki videolarımızı inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için Whatsapp destek hattımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 


Bu blog 08/03/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek
whatsapp