Movado Saat

Sade tarzıyla ön plana çıkan Movado Saat modellerini sizin için uygun fiyatlarla yurt dışından satın alıyor, gümrük işlemlerinizi yapıyor, adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Movado Saat Hakkında

 

Köklü bir İsviçreli saat markası olan Movado, 1881 yılında İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds şehrinde Léopold Achille Isidore Ditesheim tarafından kuruldu. 1960 yılından sonra Kuzey Amerika Watch Corp tarafından satın alınan Movado, 1999 yılında ise VLG Kuzey Amerika şirketi tarafından satın alındı. Günümüzde merkezi ABD’de yer alan marka, Amerika Birleşik Devletleri’nde saatlerin durum sembolleri olarak popüler hale getirilmesinde büyük rol oynayan Movado Group'un bir parçası olarak faaliyet gösteriyor.

 

 

Movado, kol saatinin şeklini temiz ve elemental bir temele indirgeyen, eşsiz bir modern sanat estetiğine odaklanan bir saat markasıdır. Movado saatleri, alışılmadık derecede tekil bir görsel temele sahiptir. Oldukça minimal tasarımlara sahip olan Movado’nun pek çok klasik modelinde rakamlar veya göstergeler yer almaz. Yeni ve spor modellerinde ise minimal yapısına uygun bir şekilde bu göstergelere yer veriyor.

 

 

Oldukça eski bir şirket olan Movado’nun kökenleri cep saatine dayanır. Kol saatine geçiş süreci ise kuruluşundan uzun yıllar sonra gerçekleşmiştir. Bu yüzden saatin görsel tasarımının yanı sıra aynı zamanda kalite ve teknik detay yönünden de eşsizdir. 1912 yılında üretilen Polyplan modeli kol saatleriyle büyük bir sükse yapan Movado, kullanıcının bileğinin etrafında kavisli bir şekilde dönen ve bileğe uygun dikdörtgen bir kasaya sahip olan bu modeliyle döneme damgasını vurmuştu.  Şirketin sağlam hareket tasarımı geçmişi nedeniyle ilk ürettiği saatler oldukça kalın ve ağırdı.

 

 

İleri görüşlü bir atılımla Movado, henüz 1930'lu yıllarda bir dijital saat serisini piyasaya sürdü. Bu saatlerin yüzeylerinde, bir kadran yerine kullanıcının zamanı okuyabileceği bazı delikler mevcuttu. Movado bu tasarımı, yazılı rakamlara sahip bir dizi dönen metal diskle meydana getirdi ve türünün ilk örnekleri arasında yerini aldı. Bu tasarımın çalışma prensibi, takvim saatlerindeki dijital gün ve tarih ekranlarına benzerdi.

 

 

Ancak bu diskler çok fazla yer kapladığı için sayılar saatin yüzünde çok küçük görülüyordu. Bu durum, Movado’yu minimal tasarımlara iten en büyük faktör haline geldi. O günden bugüne minimalizm, şıklık ve sağlamlığı bir arada sunmak için çalışmalar yapan Movado, günümüzde dünyanın en köklü ve kaliteli saat markaları arasındaki yerini koruyor.

 

 

Movado Saat Türkiye Sipariş

 

Movado Saat modelleri Amerika’da birçok yüksek kaliteli mağazada satılmasının yanında ikinci el olarak ebay’de de bulabileceğiniz bir üründür. Sipariş vermek ve getirtmek ise Amerikanpaketim ile oldukça kolay. İsterseniz Kendim Satın Alacağım servisimizle sadece gümrük ve kargo hizmetimizden yararlanabilir, isterseniz de Benim için satın al servisimizle satın alma işleminizi de bize yaptırabilirsiniz. Her iki servisimizi de nasıl kullanacağınız detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu blog 30-06-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...