Orijinal Supplement Ürünleri

Orijinal Supplement Ürünleri

Bu hafta Amerikanpaketim sayfamızda çok özel bir konuğumuz var: Orhan Tezişçi. Kullanıcımız olarak girdiği Amerikanpaketim ailesine, her zaman destek olarak fikirlerini ve desteklerini asla eksik etmedi. Konusunda uzman, bilime, tecrübeye ve araştırmaya dayalı bir antrenör olan Orhan Tezişçi’nin birikiminden sizlerin de faydalanmasını istedik. Şimdi sizleri Orhan Bey’in bilgi birikimi ve tecrübesiyle baş başa bırakıyoruz. 

 

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

 

DİKKAT: Tüm supplement ürünlerini kullanmaya başlamadan önce profesyonel bir sağlık personeli ve fitness danışmanına danışmanız önerilir. Aşağıdaki yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir tavsiye niteliğinde değildir.

 

Son 20 yıldır gerek amatör gerekse profesyonel spor tutkunları tarafından kullanılan supplement'ler, veya Türkçe tanımı ile sporcu beslenme ürünleri açısından ülkemizdeki en büyük handikap orijinal içerik sorunudur. Pek çok dalında faaliyet gösteren sporculardan tarafımıza gelen maillerde, ülkemizdeki ürünlerin Amerika'da üretilen etkin içerik yapısına sahip olmadığını öğrendikten sonra bu alanda müşterilerimize orijinal ürünleri ulaştırmak adına faaliyet göstermeye başlamış bulunuyoruz.

 

Birleşik Devletler'de üretilen supplement ürünler pek çok farklı amaç dahilinde hedefe göre dizayn edilen formüllerden oluşmalarına rağmen temelde aşağıdaki gibi bazı ana başlıklarda göz önüne alınabiliyorlar.

 

PROTEİN TOZLARI VE AMİNO ASİTLER

 

Peyniraltı suyu temelli whey, süt proteini temelli kazein ve sığır eti temelli protein tozları hem tek şekilde, hem de bunların içeriklerine yumurta proteini eklenmiş ve daha uzun süre etkinlik sergilemesi sağlanmış formüller şeklinde kullanıma sunuluyorlar. Tabii ki çok daha komplike karışımlar mevcut fakat işe yararlılık bakımından bu sıralama son derece yeterli ve fiyat-performans açısından en uygun olanı.

 

Uzman sporcular protein tozlarının en uygun kullanım dönemlerinin maksimum yarar açısından sabah kahvaltısı ve antrenman sonrası olduğunu belirtmektedirler. Diğer yönden wellness uygulamaları içinde de protein shake ve protein smoothie tariflerinde pek çok çeşit ve aroma içeren proteinleri kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca hızlı kilo verme çalışmalarında uygulanan yüksek protein ve düşük karbonhidrat diyetlerinde akşam yemekleri yerine bu tür bir protein smoothie eklenmesi Hollywood yıldızları arasında popüler bir sır uygulama.

 

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

 

Amino asitler ise proteinlerin yapı taşları olup daha profesyonel fitness ve bodybuilding çalışmalarında, sert antrenman şartlarına destek olmak için dizayn edilmiş daha komplike ürünlerdir. Tablet ve toz formları bulunmakta olup bu ürünlerin özellikle antrenman öncesi ve sonrası kullanımı optimal neticeleri vermektedir. Hammadde olarak ülkemizde bulunan bazı kötü markaların aksine amino asit üretiminde kullanılanlar Amerika'da çok sıkı denetim altındadır. Saç, tırnak, kıkırdak gibi hayvansal madde kullanımı tamamen yasaklanmıştır.

 

Ülkemizde mevcut olan denetim şartlarının ve bunları takip eden gümrük kurallarının bazı uygulamalarından dolayı organik içerikli ve FDA onaylı protein tozlarına ve etkin amino asit formüllerine ulaşmak zor olmaktadır.

 

YAĞ YAKICILAR - FAT BURNER

 

Genelde bitkisel içeriklerden oluşan ve termojenk ve lipotropik olarak iki başlıkta yer alan yağ yakıcılar özellikle yaz aylarına doğru kadınlar ve ciddi fitness çalışan erkekler tarafından ilgi görmektedir.

 

Termojenik yağ yakıcılar vücudun mevcut ısısını bitkisel formüller üzerinden bir derece yukarı çekerek etkinlik gösterirler. Kırmızı biber özütü olan kapsaisin bunlara en iyi örnektir.

 

Lipotropik yağ yakıcılar ise fazla yağların hücre içine girmesine yardımcı olarak onların enerjiye dönüşmesine ve yakılmasına yardımcı olabilirler. Meşhur ''karnitin'' buna en iyi örnektir.

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

Profesyonel antrenörler doğru bir yağ yakıcı ürünün her iki özelliğide taşıması gerektiğini belirtmektedirler. Diğer yönden bu tür ürünlerin ciddi ve disiplinli bir beslenmeyle desteklenmesi gerektiği ve tek başlarına etkin olmadıklarını belirtmekte fayda var.

 

Ayrıca bu ürünleri kullanmak için tansiyon, kalp ve herhangi bir kardiyovasküler probleminizin bulunmaması ve ürün üzerinde yazılan dozajı aşmamanız çok önemli.

 

KAS GELİŞİMİ UYARICI BİTKİSEL KOMBİNASYONLAR

 

Anabolik steroidler gibi zararları kanıtlanmış doping maddelerine karşı hassasiyetleri olan, cinsel performansına ve sağlığına düşkün erkekler tarafından tercih edilen bitkisel kas gelişimi uyarıcıları olan ürünlerdir.

Erkek vücudunda natürel olarak üretilen Testosteron hormonunun daha etkin şekilde değerlendirilmesi için ve bu yöntemle kasların alınan proteini daha fazla kullanımı açından destek sağlayarak antrenmandan çok hızlı pozitif yanıt alınmasına yardımcı olurlar.

 

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

 

Bu ürünler genelde ufak poşetler içinde ve 21 günlük kullanım döngüleri ayarlanmış olarak sunulurlar. Her poşetin içinde o gün almanız gereken tabletler mevcuttur. Universal markasının M Stack ve Animal Test ürünleri bu grubun yıllardır en çok güvenilen ürünleri olarak profesyoneller tarafından tercih edilmektedirler.

 

NOX ÜRÜNLERİ - ANTRENMAN ÖNCESİ PERFORMANS ARTIRICILAR

 

Pek çok spor dalında son dönemde sporcular tarafından kullanılan antrenman öncesi uyarıcıları olan NOX ürünleri damarların bitkisel madde özütleri ile genişlemesini sağlayıp kaslara daha fazla kan akışıyla gelişim etkisi yaratmak tekniğine dayanan formülleri içermektedirler.

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

İçeriklerinde yoğun seviyelerde arginine ve sitrulin amino asitleri bulunan bu tip ürünlerin uyarıcı etkileri bakımından yüksek oranda kafein içerdikleri bilinmektedir. Tansiyon hastaları ve kalp damar riski bulunan kişiler açısından kullanıma uygun olmamakla birlikte sağlıklı bireylerde -tavsiye edilen doz- aşılmadıkça problem yaratma riskleri yoktur.

 

Fitness profesyonelleri bu tip ürünlerin yılda en fazla 2-3 ay ve değişik zaman dilimlerinde kullanılıp, kalan dönemlerde kullanılmaması gerektiğini ve ancak iddialı dönemlerin bu tür ürünler için uygun olduğunun altını çizmektedirler.

 

KOLLAJEN VE EKLEM DESTEK KARIŞIMLARI

 

Eklem, cilt, saç ve tırnak sağlığı açısından son dönemde giderek popüler olan kollajen desteklerinin hammadde içerikleri özellikle kadınlar tarafından ve ağır antrenman yapan sporcular tarafından tercih edilmektedirler.

 

 

Orijinal Supplement Ürünleri

 

 

Amerika'da yumurta özleri ve bitkisel hammaddeler kullanılarak üretilen bu ürünlerin özellikle sabah saatlerinde ve yatmadan hemen önce kullanımı uygun olmaktadır.

Amerika'dan diledğiniz ürünü Amerikanpaketim sayesinde kolayca sipariş verebilirsiniz. Aşağıdaki videolardan hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Sorularınız için sitemizde bulunan "Sık Sorulan Sorular" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız

 

Benim İçin Satın Al

 

 

Kendim Satın Alacağım

 

 

 


Bu blog 07/01/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp