CoQ10 (Koenzim Q10) Hakkında

Amerikanpaketim olarak bildiğiniz üzere gerek CoQ10, gerekse diğer supplement ürünlerini rahatlıkla sipariş verebiliyor adresinize getirtebiliyorsunuz. Henüz bizimle tanışmadıysaniz, CoQ10 ya da aklınıza gelebilecek her türlü supplement grubunu nasıl sipariş vereceğinizi bu makalemizde sizlerle paylaşacağız.

 

 

CoQ10 (Koenzim Q10) Hakkında

 

Koenzim Q10, vücudun sağlıklı kalması ve düzgün çalışması için az miktarda ihtiyaç duyduğu antioksidan bir moleküldür. CoQ10 olarak da bilinen Koenzim Q10, katı ve sıvı yağlarda çözünür ve dolayısıyla buna bağlı olarak sığır eti, balık yağı, ıspanak, sığır eti ve yer fıstığı gibi besinlerde bulunur. Kimyasal yapısı nedeniyle aslında bir yağ asidi olan Koenzim Q10, bazı kanser türlerinin tedavisinde kullanılırken, bazı kanser türlerinin tedavisinde ortaya çıkan yan etkilerin yok edilmesi tedavinin daha sağlıklı ilerlemesi amacıyla da kullanılmaktadır.

 

 

Koenzim Q10’un (CoQ10) Faydaları Nelerdir?

 

CoQ10’un temel işlevi, vücutta oksijen ve besinlerin enerjiye dönüştürüldüğü süreçlerle ilişkilidir. Hücrelerin içinde enerji üretmek için karmaşık bir yapı vardır ve bu yapının temel parçası CoQ10’dur. Günlük aktivitesi yüksek olan, çok fazla ayakta duran kişilerin yanı sıra sporcular da Koenzim Q10’u diğer insanlara göre daha yüksek oranda harcar.

 

 

CoQ10’un faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hücre zarının işlevini yerine getirmesine yardımcı olan bir antioksidandır.
  • Cildimizde ve organlarımızda dış etkenlere karşı koruyucu bir kalkan oluşturur.
  • Hücrelerimizin ve organlarımızın işleyişini yitirmesine sebep olacak hasarlara engel olur veya onarır.
  • Hücre yenilenmesinde etkin rol oynar.
  • Yaşlanmayı yavaşlatır.

 

 

Nasıl Üretilir, Ne Zaman Alınır?

 

CoQ10, insan yaşamının ilk 25 yılı boyunca vücutta oldukça yüksek miktarda üretilir. Gençliğin ve kaliteli bir cildin mimarıdır. 25 yaşından sonra stres, tütün kullanımı, alkol kullanımı, hastalıklar, yaşlanma hızı gibi nedenlerden dolayı CoQ10 giderek azalmaya başlar. Özellikle de 40-45 yaşlarında alınması gereken CoQ10 takviyeleri oldukça önemlidir. Bu yaşlarda alınacak takviyeler, gençlikte sahip olunan doğal vücut enerjisinin bir kısmını yeniden kazanmaya yardımcı olur.

 

 

CoQ10 pek çok yiyecek ve vitaminle de alınabilir. Kırmızı et, beyaz et, sakatat, mavi balık türleri, ıspanak, brokoli, havuç, portakal, ceviz, kaju ve keten tohumunun yanı sıra B grubu vitaminleri ve C vitamininde de CoQ10 bulunur.

Özellikle kalp hastalarında CoQ10 kullanımı dokuların oksijenlenmesini ve efor sırasında diriliği arttırarak kalp fonksiyonlarını destekleyerek yorgunluğu azaltır. CoQ10 kullanan kalp yetmezliği hastalarında ölüm oranının %43 azaldığına yönelik akademik çalışmalar mevcut. Fiziksel efordan sonra vücudun dirileşmesine ve iyileşmesine yardımcı olması amacıyla sporcular tarafından da ek takviye olarak kullanılabilir.

 

 

CoQ10 (Koenzim Q10) Satın Al

 

Amerikanpaketim ile siparişleriniz iki şekilde olabiliyor. İsterseniz ürünü satın alıp, Amerika’da vereceğimiz size özel adresimize kargolatıyorsunuz. Paketiniz bize ulaştığında kargo ve gümrük ücretini iletiyoruz. İsterseniz ise satın almak istediğiniz ürün linkini bize iletiyorsunuz, sizin için ürünü ilgili linkten satın alıyor Amerika adresimize getirtiyoruz. Kargo ve vergi ödemeniz ardından ise Türkiye adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Kargo ve vergi ödemenizi paketiniz bize ulaştığında websitemizdeki hesabınız üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında tüm gümrük işlemlerinizle biz ilgileniyoruz. Ek bir masrafınız olmadan, sizden reçete, bilgi, belge talep etmeden işlemlerinizi yapıyor, kapınıza kadar teslim ediyoruz.

 

 

Aklınıza takılan tüm sorular için Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Bu blog 18-01-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...