Toms Amerika

Dünyanın en rahat ve kullanışlı ayakkabısı Toms modellerinin Türkiye’de bulamadığının ürünlerini sizin için satın alıyor, kargo ve gümrük işlemlerinizi yapıyor, adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Toms Hakkında

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kâr amacı gütmeyen bir şirket olan Toms, 2006 yılında Teksaslı bir girişimci olan Blake Mycoskie tarafından kuruldu. Şirket, başta ayakkabı olmak üzere gözlük, kahve, giyim ve el çantaları tasarlar ve pazarlar.

 

 

Blake Mycoskie, 2002 yılında yaptığı Arjantin ziyareti sırasında Arjantinli gençlere ve diğer gelişmekte olan ülkelere satılan her çift ayakkabı için yeni bir çift ücretsiz ayakkabı sağlamak amacıyla Kuzey Amerika pazarına özel bir ayakkabı tasarlamaya karar verdi. Mycoskie'nin söylediğine göre Microsoft’un sahibi ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, ayakkabı eksikliğinin çocuklarda hastalıklara önemli bir katkıda bulunduğunu söyleyerek onu teşvik etti.

 

 

ABD'ye döndükten sonra Mycoskie, Toms ayakkabılarını finanse etmek için 500 bin dolara kurmuş olduğu online sürücü eğitim şirketini sattı. Toms şirketinin adın İngilizcde yarın anlamına gelen tomorrow kelimesinden türetildi. Yarın için ayakkabı projesine vurgu yapan bu isim, şirketi henüz kuruluş aşamasında amaçlarına bağlıyordu. Mycoskie başlangıçta Arjantinli ayakkabı üreticilerini 250 çift ayakkabı yapmak için görevlendirdi. Satışlar resmi olarak Mayıs 2006'da başladı.

 

 

Los Angeles Times'da bir makale yayınlandıktan sonra, şirket çevrimiçi olarak mevcut stokun dokuz katı kadar sipariş aldı ve ilk yıl içerisinde 10 bin çift ayakkabı satıldı. 10 bin çift ücretsiz ayakkabı, ilk parti olarak Arjantinli çocuklara Ekim 2006'da dağıtıldı.

 

 

2007 yılında şirket, ayakkabıların bir çocuğun hayatı üzerindeki etkisi hakkında farkındalık yaratmak için katılımcıları bir gün boyunca ayakkabısız olmaya teşvik eden "ayakkabısız bir gün" etkinliğini başlattı. Etkinlikte Flickr ve Discovery Channel gibi kurumsal sponsorlar da yer aldı. Ekim 2007'de Toms, Amerikan Ulusal Tasarım Müzesi tarafından yapılan bir çevrimiçi popülerlik yarışması tarafından Halk Tasarım Ödülü'ne layık görüldü.

 

 

2011 yılına gelindiğinde Toms, gözlük serisini piyasaya sürdü. New Mexico Üniversitesi'ndeki Daniels Fonu etik girişimi, şirketi sosyal girişimciliğin bir örneği olarak nitelendirdi. 2015 yılında, anne sağlığındaki ilerlemelere katkıda bulunmak için Toms çanta Koleksiyonu başlatıldı. Toms çantalarının satışından elde edilen gelirlerin tamamı, doğum görevlilerinin eğitilmesi ve kadınların güvenli bir şekilde doğum yapmasına yardımcı olmayı amaçlayan doğum kitlerinin ücretsiz olarak dağıtılması için kullanılır.

 

Toms Satın Al

 

Dilediğiniz Toms modelini ister bize satın aldırın, isterseniz kendiniz satın alıp Amerika sevkiyat merkezimize gönderin, tüm işlemlerinizi yaparak Türkiye adresinize teslim edelim. Sadece Toms da değil, yurt dışından sipariş vermek istediğiniz supplement, kozmetik gibi diğer siparişlerinizi de Toms siparişiniz ile birleştirin, kargo ücretinden tasarruf edin.

 

 

Bu blog 09-06-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...