Telefon Ekranı (Screen Replacement) Ticareti

Yaklaşık 2 hafta kadar sizlerden uzak kaldık bildiğiniz gibi. Yeniden her gün yurtdışından alışverişin kolaylıklarını, hikayelerini, nasıl ucuza alınabileceğini, nasıl ticaret yapılabileceğini anlatacağız. Bugünkü konumuz ise yine bir kullanıcımızın telefon ekranı getirme başarı hikayesi.


Bildiğiniz üzere özellikle alibaba, aliexpress gibi sitelerden alışveriş yapan Türk kullanıcılarını son dönemde bir gümrük sürprizi karşıladı. Gümrük mevzuatındaki değişiklik sebebiyle, artık pakete “gift” yaz, “fiyatı düşük göster”, “oyuncak” yaz devri kapandı. Çin’den ucuza da aldığınızı zannetseniz, paketiniz Türkiye’ye geldiğinde acı bir sürprizle karşılaşıyorsunuz. Bu nedenle özellikle son dönemde alibaba, aliexpress gibi sitelerden alım yapan kullanıcı sayımızda büyük bir artış yaşanıyor. Ancak bazı bilgi eksiklikleri var, onu da hem bu hikaye içerisinde hem de genelleyerek tamamlayalım.Bir kullanıcımız, Çin’den telefon ekranı getirdiğini fakat artık gümrükte sorun yaşadığını, paketini teslim alamadığını ya da fahiş fiyatlar çıkardıklarını iletti. Kendisine Amerikanpaketim kullanıcılarının ezbere bildiği iki hizmetimizden de bahsettik. Kendisi telefon ekranı siparişini alibaba’dan verdi ve Amerika adresimize göndermelerini istedi. Paket adresimize yaklaşık 5 günde ulaştı. Paket içeriğinin %20’si kadar gümrük vergisi + kargo ücretini ödedikten sonra 1 hafta içerisinde kapısına teslim ettik. Çok mu hızlı geçtik, hadi biraz ayrıntıya girelim.Birinci adımda, alibaba’da hali hazırda telefon ekranı siparişi verdiği tedarikçisiyle anlaşıp, ödemesini oraya her zamanki gibi yaptı. Ancak bir farkla, bu sefer kargo adresini Türkiye değil, kendisine ilettiğimiz Amerika adresiniz verdi. Toplam 120 adet iphone ekranları, samsung ekranlarından oluşan bir paket satın almıştı.


İkinci adımda, paketi bize 5. Gün ulaştı. Açtık, kontrolünü yaptık. Kargo ve gümrük vergisi tutarlarını ilettik. 120 adet yaklaşık olarak 12 kg tuttu, bu da 129$ kargo ücreti demek. Ürünün tanesini 10$’a satın aldığı için %20’den 240$ da gümrük vergisini bize kredi kartına taksitle ödedi.


Üçüncü ve son adımda, top tamamiyle bizdeydi. Gümrük işlemlerini yaptık. Herhangi bir ek ücret talep etmeden 8. Günde kullanıcımızın adresine teslimatını yaptık.Telefon ekranı ile başlayan ticaretine şimdi, batarya, ekran koruyucu ve kılıf gibi ürün çeşitleriyle devam ediyor. Birinci adımdaki gibi alibaba’dan ya da bir başka siteden siz almak zorunda değilsiniz. Dilerseniz ürün linkini bize iletip, bizim de satın almamızı talep edebilirsiniz.


Tüm soru ve görüşleriniz için sayfamızın sol altındaki yeşil whatsapp ikonundan bize ulaşabilirsiniz.

Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız


Benim İçin Satın AlKendim Satın Alacağım
Bu blog 12-01-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...