Pilates Seti

Son birkaç yılda erkeklerin de dahil olduğu, kadınların favori sporu pilatesi ele alıyoruz bu hafta. Özellikle Türkiye’de olmayan bazı ürünler, sizlerden gelen başlıca şikayetler arasında. Bu yazımızda sizlere başlangıçtan, ileri seviyeye kadar ihtiyacınız olan pilates malzemelerinden bir pilates seti hazırlayacağız.


Yazımıza başlamadan evvel ileri seviyedekilerin ''kime anlatıyorsun, geç buraları'' diyeceği, yeni başlamak isteyenlerin ''dur bir bakayım, kısaca bilgim olsun'' kıvamında nedir bu pilates sorusuna kısaca bilgi verelim.


Bakmayın siz pilatesin Ebru Şallı ile hayatımıza girdiğine. 100 yılı aşkın bir geçmişi olan pilates, temelde zihin ve beden bütünlüğünü sağlayarak nefes alışverişlerinizi düzenleyen, dengenizi artıran, sıkılaşmanız ve kuvvetlenmenizi sağlayan bir spor. En önemlisi ise ana kas gruplarından ziyade, daha evvel orada olduklarını bile hissetmediğiniz kaslarınızı hissetmenizi sağlıyor.


Beyler, ''bana gelmez, kadın sporu o'' demeyin. Bir defa ister internetten takip ederek, isterseniz de yakınınızdaki bir pilates salonuna giderek deneyin. Farkını göreceksiniz. Daha büyük kaslara sahip olmak isteyen, iç kuvvet ve dengeden ziyaden iri görünmeye önem veren beylere ufak bir dipnot verelim. Bu tarz niyetleriniz varsa haftada 1 -2 günden fazla pilates yapmayın. Asıl amacı sıkılaştırmak olan pilates, sizi kuvvetlendirecek ancak incelmenize sebep olacaktır.


En temel pilates ürünleri pilates matı (yoga mat diye de geçer), pilates çemberi, pilates topu, pilates bandı, pilates çorabı ve dilerseniz küçük ağırlıklardır. Aşağıda Amerika’da satılan en popüler pilates ürünlerini sizler için derledik. 

Popüler Pilates Ürünleri

BalanceFrom - Yoga Mat

Çevre dostu malzemeden üretilen premium pilates matı, sert zeminde rahatça omurga, kalça, diz ve dirsek yastıklarken sizi dengede tutar. Çift taraflı kaymaz yüzeyleri ile BalanceFrom çok amaçlı premium egzersiz yoga matı kullanıcısına yaralanmaların önlenmesi için mükemmel kayma direnci avantajı sunar.

$10.99
SATIN AL

Nayoya Wellness - Pilates Çemberi

Karın, bacak, kol ve daha fazla vücut bölgesini çalıştıran bu küçük ama çok yönlü pilates çemberi, pilates yapanların en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca duruş bozukluluklarını azaltan bu ürün, pilates eğitiminizin en temel araçlarından biri olacak!

$21.47
SATIN AL

ProBody Pilates - Pilates Topu

Egzersiz denge topu olarak da nitelendirebileceğimiz pilates topları, pilates eğitiminin olmazsa olmazlarındandır. Özellikle pilatese yeni başlayanlar için biçilmiş kaftandır. Egzersiz topları denge, karın gücü ve esnekliği arttırmak için üretilmiştir. Özellikle üst gövdenizin kusursuz hale gelmesini istiyorsanız bu ürünü alacaklarınızın ilk sırasına mutlaka yazın!

$15.95
SATIN AL

Hylaea - Pilates Çorabı

Yoga, Pilates, Bale, Aerobik ile uğraşanlar için üretilen pilates çorabı, penye pamuktan üretilmiş olup, teri emerek ayağı kuru tutar. Spor yaparken ayak kaymasını engelleyerek performansınızı bir kademe yukarı çeker.

$5.99
SATIN AL

TheraBand - Pilates Ağırlıkları

Farklı kilolardaki pilates ağırlıkları ile esnekliğinizin yanına dayanıklılık ve gücünüzü ekleyin. Ön kol, arka kol, omuz, göğüs, v.b kas gruplarını bu pilates ağırlıklarıyla kısa sürede geliştirmek hiç zor değil!

$18.56
SATIN AL

Fit Simplify - Pilates Bantları

Ekstra hafif pilates bantları yeni başlayanlar için harikadır, orta, ağır ve ekstra ağır egzersiz bantları ise daha fazla orta ve ileri kuvvet antrenmanı için idealdir. Genel egzersiz, germe, kuvvet antrenmanı, güç ağırlık programları için kullanabileceğiniz pilates bantları ayrıca bacak, diz ve sırt yaralanmalarından muzdarip insanların sorununa çözüm olmaktadır.

$10.95
SATIN AL

İleri Seviyeler İçin Popüler Reformer'lar

AeroPilates Premier Reformer

Evde küçük bir pilates stüdyosu yaratın! Aletli pilates olarak da geçen reformer'lar ile kendi başınıza da vücudunuzu şekle sokabilir, esnekliğinizi artırabiliriz. Bunlar yaparken de bu ürün ile birlikte gelen DVD'den yardım alabilirsiniz.

$499.00
SATIN AL

Stott Pilates - Merrithew SPX Reformer

Reformer, değişken direnç için 4 tam gerilim ve 1 yarım gerilim reformer yayı içerir. Yastıklı platform genişletici ve ayarlanabilir 4-konumlu ayak çubuğu ürün özellikleri arasındadır.


Reformer boyutları: 

Genişlik: 66 cm 

Uzunluk: 245 cm


Ağırlık Kapasitesi: 113 kg'dır.

$2,511.00
SATIN AL

Beverly Hills Fitness - Reformer

Rakiplerinin aksine hafif olan bu reformer aleti, yüksek kalite çelik yapıdan üretilmiştir. Ayrıca katlama özelliğiyle evinizde yer kaplamayacak ürünün yanında 2 adet öğretici Reformer DVD'si bulunmaktadır.

$248.00
SATIN AL

Bonus Bilgi

Amerika’nın en popüler, Hollywood yıldızlarının antrenörü blogilates’i takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Linkten profile ulaşabilirsiniz: www.youtube.com/user/blogilatesİlginizi Çekebilecek Diğer Konular