Pilates Seti

Pilates Seti

Son birkaç yılda erkeklerin de dahil olduğu, kadınların favori sporu pilatesi ele alıyoruz bu hafta. Özellikle Türkiye’de olmayan bazı ürünler, sizlerden gelen başlıca şikayetler arasında. Bu yazımızda sizlere başlangıçtan, ileri seviyeye kadar ihtiyacınız olan pilates malzemelerinden bir pilates seti hazırlayacağız.

Yazımıza başlamadan evvel ileri seviyedekilerin ''kime anlatıyorsun, geç buraları'' diyeceği, yeni başlamak isteyenlerin ''dur bir bakayım, kısaca bilgim olsun'' kıvamında nedir bu pilates sorusuna kısaca bilgi verelim.

 

Bakmayın siz pilatesin Ebru Şallı ile hayatımıza girdiğine. 100 yılı aşkın bir geçmişi olan pilates, temelde zihin ve beden bütünlüğünü sağlayarak nefes alışverişlerinizi düzenleyen, dengenizi artıran, sıkılaşmanız ve kuvvetlenmenizi sağlayan bir spor. En önemlisi ise ana kas gruplarından ziyade, daha evvel orada olduklarını bile hissetmediğiniz kaslarınızı hissetmenizi sağlıyor.

 

Beyler, ''bana gelmez, kadın sporu o'' demeyin. Bir defa ister internetten takip ederek, isterseniz de yakınınızdaki bir pilates salonuna giderek deneyin. Farkını göreceksiniz. Daha büyük kaslara sahip olmak isteyen, iç kuvvet ve dengeden ziyaden iri görünmeye önem veren beylere ufak bir dipnot verelim. Bu tarz niyetleriniz varsa haftada 1 -2 günden fazla pilates yapmayın. Asıl amacı sıkılaştırmak olan pilates, sizi kuvvetlendirecek ancak incelmenize sebep olacaktır.

 

En temel pilates ürünleri pilates matı (yoga mat diye de geçer), pilates çemberi, pilates topu, pilates bandı, pilates çorabı ve dilerseniz küçük ağırlıklardır. Amerika'dan diledğiniz ürünü Amerikanpaketim sayesinde kolayca sipariş verebilirsiniz. Aşağıdaki videolardan hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Sorularınız için sitemizde bulunan "Sık Sorulan Sorular"  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız

 

Benim İçin Satın Al

 

 

Kendim Satın Alacağım

 

 

 


Bu blog 07/01/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek
whatsapp