NVME SSD Sipariş

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayar parçaları ihtiyacı her gün artıyor. Bellekler, ekran kartları gibi parçalar, artan hıza yetişmek için değişiyor. NVME SSD de bunlardan biri. İstediğiniz adette, istediğiniz fiyattaki ürünü kolaylıkla nasıl satın alacaksınız, biz işlemlerinizi yaparak nasıl teslim edeceğiz bu makalemizde.

 

 

NVME SSD Hakkında

 

NVME (Non-Volatile Memory Express), Türkçe’ye “geçici olmayan hızlı bellek” olarak çevirebileceğimiz, her tür bilgisayar yükü için en yüksek performansı ve en kısa yanıt sürelerini sunan yeni nesil depolama sürücüleri (SSD'ler) için yeni bir veri aktarım protokolüdür.

 

 

Günümüzde hem ev hem de işletme bilgisayarlarında uygulamalar çok daha büyük ve bellek emici duruma geldi. Buna bağlı olarak insanlar bilgisayar kullanımı sırasında çok daha hızlı işlem süreleri talep etmektedir. Özellikle de işletme bilgisayarlarında hızın önemi kazançla doğru orantılı olabiliyor.

 

 

Kullanıcılara daha yüksek bant genişliği ve daha düşük gecikme deneyimi sağlamak için tasarlanan NVME protokolü, on binlerce paralel komut kuyruğunu destekleyen PCI Express (PCIe) veri yolu üzerinden depolama birimlerine erişim sağlar. Bu sebeple, tek bir komut kuyruğu ile sınırlı olan sabit sürücülerden ve geleneksel veri aktarım protokollerinden çok daha yüksek bir hıza ulaşır.

 

 

NVME, her tür bilgi işlem ortamında geçici olmayan bellekten faydalanır. Ayrıca gelecekteki yeniliklere uyum sağlamaya ve henüz icat edilmemiş kalıcı bellek teknolojileriyle de opitimize edilmeye uygundur.

 

 

NVME son derece kompakt ve kararlı bir teknolojidir. Bununla birlikte NVME günümüzde oldukça yeni bir teknoloji olduğundan yaygınlaşma sürecinde eski veya eskimeye yüz tutmuş cihazlarla entegre edilemeyebileceğinden, NVME teknolojisini kullanan bir sisteme geçiş yaparken dikkatli olunmalıdır.

 

 

Diğer donanım cihazlarının yanı sıra, uygulanacak bilgisayar kasasının NVME teknolojinin entegre edilmesine müsait olması oldukça önemlidir. Bu sebeple NVME teknolojisine geçiş yapmadan önce başta anakart ve deoplama birimleriniz olmak üzere bilgisayar donanımlarınızın NVME ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer eski tip depolama birimlerine sahipseniz, bu yeni teknolojilere geçiş yaptıktan sonra bilgisayar kullanımınızdaki hız ciddi oranda artar ve kullanım sırasında bu hız fark edilebilir.

 

NVME SSD Satın Al

 

Satın almak ve getirtmek ise oldukça kolay. İstediğiniz internet sitesindeki linki kopyalayacaksınız, websitemizdeki formu dolduracaksınız ve arkanıza yaslanacaksınız. Satın alma, kargolama, kontrol ve gümrük işlemlerinizin tamamını yaparak Türkiye’deki adresinize teslim edeceğiz. İster bir adet, isterseniz bin adet alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

 

 

Bu blog 12-02-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...