Bacopa Supplements

Bacopa Supplements

Hayatımıza yeni giren doğa harikalarından biri olan Bacopa, farklı markaların, farklı formlarda satışa sunduğu bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Nedir Bacopa, faydaları, zararları, nasıl sipariş edileceği bilgileri bu makalemizde.

 

 

Bacopa Nedir, Bacopa Hakkında

 

Hap formunda bulunan Bacopa Supplements, Bacopa bitkisinin özü kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu bitki Brahmi ve Su Çördük olarak da bilinmektedir. Aromatik özelliğe sahip değildir. Bacopa bitki özü ilk olarak, Hint alternatif tıp sisteminde takviye ilaçlar için kullanılmaya başlanmıştır. Bilişsel hafıza sağlığı geliştirmede, Alzheimer Hastalığı tedavisinde ve dikkat bozukluğuna yönelik rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Düşünme becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Bacopa Monnieri bitkisi özü işlenerek zihin güçlendirici takviye haline getirilmiş ve pazarda yerini almıştır. Bacopa Supplements, beyin hücrelerinde ortaya çıkan Alzheimer hastalığına ait kimyasalları azaltmayı hedeflemektedir.

 

 

Himalaya (60 kapsüllük) ve Toniiq (90 kapsüllük) markalarına ait Bacopa takviyeleri bulunmaktadır. Kapsül halinde satılmaktadır. Organik bileşenlerden oluşmaktadır. Glüten, Soya, Süt ve Süt Ürünleri ve GDO içermez. Ürün açıklamalarında kullanım talimatları detaylandırılmıştır. Günde 2 defa 1 tane olmak üzere tüketilmelidir. 12 haftaya kadar kullanımlarda uygundur. 3 aydan sonraki kullanımlar için doktora danışılmalıdır. Yan etkilerinden bazıları:

 • Mide krampı
 • Mide ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Halsizlik
 • Bağırsak rahatsızlığı
 • Dudak ve ağız kuruluğu

Az rastlanan yan etkileri:

 • Ülser hastalığı olanlarda hastalığı tetikleyebilir
 • Tiroid hastalığı olanlarda hastalığı tetikleyebilir
 • Akciğer hastalığı olanlarda (KOAH, Astım gibi) hastalığı tetikleyebilir
 • Kalp ritim bozukluğu olanlarda hastalığı tetikleyebilir
 • Sindirim sistemi bozukluğuna yol açabilir

 

Bacopa Supplements

 

Bacopa Supplements, hamileler için önerilmemektedir. Takviye bir ürün olduğundan, herhangi bir hastalık tedavisi için kullanılmamaktadır. Bacopa Supplements bir ilaç kategorisinde değerlendirilmemektedir. 6-12 yaş aralığı çocuklar için de kullanıma uygundur. Gıdalarla tüketilebilir.

 

Bacopa Supplements

 

GMP (İyi Üretim Uygulamaları) tarafından onaylı bir takviye üründür. 3. Taraflarca test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Hayvansal nitelikte bir içeriği barındırmadığından, alerjik reaksiyon görülme olanağı yoktur. 

 

Bacopa Supplements

 

Beyin hızlandırma, hafıza geliştirme ve iyileştirme açısından yararlı bir takviye ürün olan Bacopa Supplements, zihin yorgunluğuna da etki etmektedir. 6-12 yaş arası dikkat bozukluğu yaşayan çocuklar için de kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda hiperaktivite sorunu yaşayan bahsedilen yaş aralığındaki çocuklara da tavsiye edilir.

 

Bacopa Supplements

 

Bacopa Supplements’in zihinsel gelişimlere desteği haricinde psikolojik hastalıklar için önerilen antidepresan ilaçlarla birlikte, takviye olarak kullanılması halinde görülen semptomları azaltmaya da yardımcı olabilmektedir.

 

Bacopa Supplements

 

Bacopa Sipariş

 

Bacopa içeren supplementleri sipariş vermek istediğinizde dilediğiniz birçok siteden, dilediğiniz markanın ürününü sipariş verebilirsiniz. Bu noktada Amerikanpaketim olarak dilediğiniz Supplement siparişinizin tüm kargo ve gümrük işlemlerinizi yaparak adresinize teslim ediyoruz. Yapmanız gereken, sipariş vermek istediğiniz ürünü seçmek, ardından hangi hizmetimizden faydalanmak istediğinizi belirlemek. Benim için satın al ve kendim satın alacağım arasındaki tek fark, benim için satın al servisinde %10 banka komisyonu olmasıdır. Her iki hizmetimizin de açıklama videolarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

 


Bu blog 06/08/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek
whatsapp