Patagonia

Patagonia

Outdoor giyimin en sevilen markalarından biri olan Patagonia ürünlerini sizin için satın alıyor, gümrük işlemlerinizi yapıyor, adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Patagonia Hakkında

 

1973 yılında Yvon Chouinard tarafından kurulan Patagonia, dış giyim pazarlayan ve satan Amerikan merkezli bir giyim şirketidir. İlk mağazasını 1973 yılında Ventura'da açılan Patagonia, ilk başlarda dağ tırmanışları için ekipmanlar satarak işe başladı ve daha sonra sörf ve benzeri diğer açık hava sporları için üretilen kıyafetleri içerecek şekilde üretim hattını genişletti.

 

 

Günümüzde Patagonia, spor giyimine ek olarak kamp yemekleri, uyku tulumları ve sırt çantaları gibi açık hava ürünleri de sunmaktadır. Sürdürülebilir bir şirket olma misyonuyla hareket eden Patagonia, 2017 yılında müşterilerin yeni ürün vermek karşılığında belirli Patagonia ürünlerini iyi durumda iade etmelerini sağlayan özel bir konsept tanıttı.

 

 

Ayrıca Patagonia; toplam satışlarından elde edilen gelirin %1 kadarını çevreci gruplara, Kara Cuma kapsamında elde edilen gelirlerin tamamını ise bir dizi çevresel ve politik aktivist kampanyaya veriyor. Son Kara Cuma sonrasında Patagonia 10 milyon dolara yakın bir parayı bu gruplara destek amaçlı olarak ödemiştir.

 

 

Patagonia, spor ve dış giyim sektöründe daha sürdürülebilir markalar arasında yer aldığı anlamına gelen bir B-label etiketine de sahiptir. Patagonia, koleksiyonunda çevre dostu malzemelerin payını artırmaya devam ediyor ve bu konuda önde gelen şirketlerden biri olarak listeleniyor. 

 

 

Patagonia, tedarik zincirleri aracılığıyla daha güvenli çalışma koşullarını ve adil çalışma uygulamalarını teşvik etme konusunda da bir liderdir. Şirketleri müşteriler, topluluklar, çalışanlar ve çevre üzerindeki etkileri ve faaliyetleri için sorumluluk almaya teşvik eden kurumsal sorumluluk (CR) hareketine mensuptur. Patagonia ve B-label listesinde yer alan diğer şirketler, güneş paneli kurulumlarını finanse eden 35 milyon dolarlık bir fona sahipler.

 

 

2012 yılı itibariyle Patagonia ürünlerinin üretimi, Amerika Birleşik Devletleri'ni de içeren toplamda 16 ülkede bir dizi fabrika tarafından yapılmaktadır. Patagonia tarafından üretilen Amerikan yapımı ürünlerin oranı zamanla azaldı. Patagonia logosu tıpkı adı gibi, Arjantin ve Şili sınırında bulunan Patagonya isimli bölgedeki Güney Patagonya buz sahasında yer alan El Chalten köyünün yakınındaki Monte Fitz Roy Dağı'nın (Cerro Chaltén veya Fitz Roy Dağı olarak da bilinir) stilistik bir versiyonudur.

 

 

Patagonia Sipariş

 

Patagonia ürünleri ne yazık ki Türkiye’de yok. Amerika’daki güncel ya da vintage koleksiyonları, ister ebay’den ikinci el, isterseniz mağazalardan yeni ürünlerini kolaylıkla satın alabilir, sizin için gümrük işlemlerinizi bize yaptırabilir, gümrükle uğraşmadan, zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Her iki hizmetimizi de kolaylıkla kullanabileceğiniz Patagonia ürünlerinde aşağıdaki videolarımızdan dilediğinizi seçip, uygulayabilir, nasıl sipariş vereceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

 


Bu blog 07/06/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp