Melatonin

Melatonin hormonunu düzenlemek adına kullanılan tüm etkin ilaçların siparişleri Amerikanpaketim’in hizmetleri ile teslim alınabilmektedir. Vergi işlemleri, gümrük ve kargo uygulamaları tamamlanarak ürünlerin hızlı bir şekilde adrese ulaştırılması sağlanır. Hizmetlerle ilgili tüm soru işaretleriniz için içeriği okumaya devam edebilirsiniz. 

 

 

 

Melatonin Hakkında

 

Etkileri 1958 yılında keşfedilen Melatonin, epifiz bezi ile salgılanan bir hormondur. Özellikle geceleri salgılanan melatonin, çeşitli uyku problemleri için ilaçlarda takviye hormon olarak kullanılmaktadır. Melatonin düzeni için kullanılan ilaçlar uyku süresi etkilemez, sadece uykuya dalma hızını arttırır ve daha çabuk bir şekilde uyku haline geçilir. 

 

 

 

 

Melatonin hormonu düzenlenmesi için kullanılan ilaçlar doktor gözetimiyle tüketilmelidir. Belirli dozun altında kullanıldığında herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmaz. Sık ve fazla dozlarda kullanımında ise yaşanabilecek yan etkiler:

  • Sürekli uykulu hissetme hali,
  • Mide bulantısı,
  • Anormal rüya ve kabuslar,
  • Baş ağrısı,
  • Huzursuzluk,
  • Ağız kuruluğu
  • Asabiyet,
  • Anksiyete belirtileri,
  • Baş dönmesi vb. 

 

 

Melatonin

 

 

Melatonin ilaçları özellikle karaciğer hastalığı bulunan kişilerde, hamilelerde ve emzirme sürecindeki annelerde kullanılması önerilmemektedir. Melatonin ilaçları en çok uyku problemi yaşayan kişilerin, uzun süreli uçuşlar sonrası jet lag (uçak yolculuğu sonrasında hissedilen sersemlik durumu) yaşayan kişilerin ve vardiyalı çalışma şeklinde uyku sorunu yaşayan kişilerin kullanımlarına uygundur. 

 

 

Melatonin

 

 

Normal bir insanın vücudunda akşam 21:00 sularında salgılanmaya başlanan melatonin, sabah 07:00 sularına dek yaklaşık olarak 30 mg kadar sentezlenmiş olur. Melatonin ev kuvvetli antioksidanlardan biridir. Uyku problemleri gibi fizyolojik ihtiyaç için kullanımının yanı sıra psikolojik ihtiyaçlar için de kullanılabilmektedir. 

 

 

Melatonin

 

 

Melatonin salgı seviyesi her yaş aralığında farklı seyretmektedir. Yaş ilerledikçe melatonin daha az salgılanır ve uyku süresi kısalır. Böylelikle kaliteli uyku saatleri de azalır. Melatonin seviyesi düştükçe uyku süresinin azalmasının beraberinde farklı etkileri de gözlemlenmektedir. Örneğin cinsel isteksizlik, kaygı bozukluğu, yoğun olarak hissedilen yorgunluk ve halsizlik gibi.  

 

 

Melatonin

 

 

Sigara ve alkol melatonin seviyesini düşüren başlıca sebeplerdendir. Stres, psikolojik problemler, çok düşünmek gibi sebeplerle de melatonin hormonu olması gerektiğinden daha az seviyede görülür. Uyku düzeninin bozulması, her açıdan insan sağlığını etkileyen ve yaşam standardını düşüren bir sorundur. 

 

 

Melatonin

 

Melatonin Sipariş Türkiye

 

Melatonin hormonu seviyesi düşük kişiler için takviye ilaçlar önerilmektedir. Takviye ilaçların siparişlerinde yurt dışı alışverişini kolaylaştıran Amerikanpaketim’in servislerini kullanabilirsiniz. Kendim Satın Alacağım seçeneği ile talep ettiğiniz Melatonin ilacının siparişini verdikten sonra gerekli ödemeleri tamamlamanız halinde gümrük ve teslimat sürecini biz üstlenmekteyiz. Benim İçin Satın Al seçeneğinde ise talep ettiğiniz Melatonin ilacının linkini adresimize gönderdikten ve gerekli ödemeleri tamamladıktan sonra vergi, gümrük ve teslimat sürecini üstlenerek alışveriş sürecinizi hızlandırmaktayız. Güvenilir alışveriş hizmetlerimizle alakalı bilgilendirmeler için aşağıda yer alan videolara göz atabilirsiniz. 

 

 

 

 

Bu blog 01-12-2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...