Free Shop Ürünleri

Free Shop Ürünleri

Free Shop Mağazalarından alışveriş etmek için yurt dışı seyahatine çıkmanıza gerek kalmadı. Sizler için istediğiniz ürünleri kapınıza kadar getiriyoruz. Detaylar aşağıdaki videoda.

 

 

 

Free Shop Ürünleri Hakkında   

 

Free Shoplar havalimanlarının uğrak alışveriş merkezleridir. Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi gibi yükümlülüklerin bulunmadığı ürünlerin satıldığı Free Shoplarda, çok uygun fiyatlı alışveriş yapabilme imkânı bulunmaktadır. Ödemeler kredi kartı, TL, Dolar, Euro, Sterlin vb. türlerden yapılabilmektedir. Bu alışveriş bölgelerine girerken pasaport gösterimi yapılmaktadır. 

 

 

 

 

Free Shop’tan alışveriş yapabilmek için seyahatlerin yurt içi olmaması gerekmektedir. Satılan ürün yelpazesi, Free Shop mağazalarının büyüklükleriyle doğru orantılıdır. Market ürünlerinden giyim ürünlerine, alkol ve tütün ürünlerinden teknoloji ürünlerine kadar pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. 

 

 

Free Shop Ürünleri

 

 

Bu mağazalarda, dünyanın hemen her yerinden markada ürünlerin satışı bulunmaktadır. Satışlarda üst ürün sınırlaması vardır. Bu sınırlama ürün kategorileri, Free Shop markaları ve bulunduğu bölgenin yasal kurallarına göre değişiklik göstermektedir. Misal tütün ürünleri için 2 karton sınırlaması, alkol ürünlerinde 2 litre sınırlaması gibi. Bu sınırlar ülkeye giriş ve çıkış yapan yolcular için de farklılık göstermektedir. Aşılan ürün sınırlarında görevlilerin el koyma hakkı vardır.  

 

 

Free Shop Ürünleri

 

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına giriş yapan turistler için koyulan sınırlara örnekler;

  • Maksimum 5 çeşit kozmetik ürün
  • Maksimum 2 kilo tatlı
  • Maksimum 1 kilo çay, kahve

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından çıkış yapan turistler için koyulan sınırlara örnekler;

  • Maksimum 15 çeşit kozmetik ürün
  • Maksimum 6 kilo tatlı
  • Maksimum 3 kilo çay, kahve

Bunların yanı sıra, uluslararası uçak biletini almış olan kişiler için, çevrimiçi alışveriş ile Free Shop ürünlerine de ulaşmak mümkündür. Bileti ve pasaport bilgileri girildikten sonra limitleriyle birlikte alınabilecek ürünler kullanıcıların karşılarına çıkmaktadır. Tabi ki bu alternatif, çevrimiçi alışveriş siteleri bulunan havalimanı Free Shop’ları için geçerlilik barındırır. 

 

 

 

 

 

Free Shop Ürünleri

 

 

Unutulmamalıdır ki, her uçuş firması ve her yolcu ayrı bagaj kapasiteleri mevcuttur. Free Shop alışverişlerinden alınan ürünlerin limitleri yeterli gelse bile, bagaj kapasitesini aştığı takdirde yine yetkililer tarafından el koyulabilmektedir. Eğer varsa ek bagaj ücreti ödenerek ayrıyeten bagaj satın alınabilir. 

 

 

Free Shop Ürünleri

 

 

Dış hatlar yolcuları için oldukça geniş kapsamlı bir alışveriş imkânı tanınmaktadır. Yerel market ve mağazalarda bulunmayan/az bulunan ürünlerin de satışları Free Shop’larda görülebilmektedir. 

 

 

Free Shop Ürünleri

 

Free Shop Siparış

 

Free Shop Ürünlerine sahip olmak sandığınızdan daha kolay. Aşağıda bulunan videolarımızı inceleyerek ‘Benim için Satın Al’ veya ‘Kendim Satın Alacağım’ seçeneği ile istediğiniz ürün veya ürünleri Sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

 


Bu blog 02/10/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek
whatsapp