Saç Bakım Ürünleri

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Amerikanpaketim’de bu haftaki konumuz, özellikle erkeklerin en çok şikayet ettikleri saç dökülmesi problemidir. Ne yazık Türkiye’de yeteri kadar alternatif saç bakım ürünü olmamakla birlikte, bazı popüler yurt dışı markaların etiketleriyle içerikleri değiştirilerek satışa sunulduğundan ötürü fayda sağlamak yerine zarar vermektedir.


Saç dökülmesi hemen hemen herkeste görülen ve insanların hoşnut olmadığı bir sağlık problemidir. Peki saç dökülmesi neden oluşur ve önlemek mümkün müdür? Saç dökülmesinin en önemli sorunlardan birinin demir ve D vitamini eksiklikleri olduğunu, A vitamini fazlalığının da etkisi olabileceği bilinmektedir. Bunun dışında aileden gelen, stresten kaynaklanan sebeplerden ötürü de saç dökülmesi sıklıkla yaşanmaktadır. Günümüzde aldığımız besinlerdeki hormonlar, günlük hayatın stresi ve düzensiz yaşam, hem saç dökülme oranını artırmakta hem de daha erken yaşlarda dökülmeye başlamasına sebep olmaktadır.


Saç dökülmesi genellikle, alında geriye doğru açılma, kafanızın üst arkasında seyrelme olarak gözlenmeye başlanmaktadır. Yaşınız kaç olursa olsun önleminizi erken almanız gerekmektedir. Zira günümüz teknolojisinde hiçbir ürün saç olmayan deriden saç çıkmasına sebep olamaz. Var olan saçlarınızın daha gür çıkması, zayıflamaması için 20’li yaşlardan itibaren her erkek yan etkisi olmayan bu şaç dökülmesini önleyici ve saçlarınızı güçlendirici ürünler kullanmalıdır.


Bu konuda Amerika’da yapılan birçok araştırma, kullanıcı deneyimleri ve kullanıcılarımızın en çok tercih ettikleri ürünleri bir araya getirdik. Özellikle sıklıkla ve tekrarlayan alışveriş yapan kullanıcılarımızın da görüşlerini alarak aşağıdaki listeyi oluşturduk.
Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız


Benim İçin Satın AlKendim Satın Alacağım
Popüler Saç Bakım Ürünleri

Rogaine Minoxidil Foam

Rogaine Minoxidil Foam, her yaştan erkeğin kullanması gereken, kullanımı oldukça kolay saç dökülmesini önleyici ve saçlarınızın güçlenmesini, kolay uzamasını sağlayan bir üründür.


Tricho-prime teknolojisiyle saç köklerinizin güçlenmesini, saç gözeneklerinin açılmasını ve genişlemesini sağlayarak daha gür saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır. %25 daha fazla saça sahip olacağınız klinik testlerde onaylanmıştır.


Günde 2 kez yarım kap saç diplerinize ve saçınızın seyreldiğini düşündüğünüz bölgeye uygulamanız yeterlidir. İlk 2 hafta sonunda gözle görülür fark oluştuğunu göreceksiniz.

$20.34
SATIN AL

Ultrax Labs Hair Rush

Ultrax Labs Hair Rush, içerdiği 20’den fazla vitamin, mineral ile saçlarınıza içeriden destek vermektedir. Keratin tabanlı formülü ile saç uzama ve güçlenme fonksiyonlarınızı harekete geçirir. Hiçbir yan etkisi olmayan Ultrax Labs Hair Rush ile, 90 günlük kullanım sonunda saçlarınızdaki yenilenmeyi fark edeceksiniz.


Günde 2 tane; sabah ve akşam yemek ile birlikte almanız yeterlidir.

$59.98
SATIN AL

Biotin Shampoo for Hair Growth B-Complex Formula

Biotin Shampoo for Hair Growth B-Complex Formula, içerdiği biotin ve provitamin B5, coconut yağı ve diğer zengin minerallerden oluşmaktadır. Biotin Shampoo for Hair Growth B-Complex Formula, saç derinizi ölü hücrelerden kurtararak, yıpranmış saç köklerinizi ve derinizi canlandırarak, daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır. Kapanan saç kökleri sebebiyle çıkmayan saçlarınız Biotin Shampoo for Hair Growth B-Complex Formula ile bu problemle karşılaşmayacaktır.

$13.95
SATIN AL

Propidren by HairGenics

Propidren by HairGenics


Propidren by HairGenics, 2017 yılında Amerika’nın en çok tercih ettiği şaç dökülmeyi önleyici ürünlerden biridir. Saç dökülmesinin başlıca sebeplerinden olan DHT’yi önler ve saç dökülmesini durdurarak, saçlarınızın daha gür çıkmasına ve hızlıca uzamasına sebep olur.


Günde 2 adet; sabah ve akşam yemekle birlikte almanız yeterlidir.

$39.99
SATIN AL

Nizoral A-D Anti-Dandruff Shampoo

Nizoral A-D Anti-Dandruff Shampoo, saç dipleriniz ve kökleri ile savaşarak saç dökülmesini engeller, yeni saç üretimini hızlandırır. İçeriğindeki %1 ketoconazole saçlarınız ihtiyacı olan besini içerir. Haftada sadece 2 defa Nizoral A-D Anti-Dandruff Shampoo ile saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır. Sonuçlarına inanamayacaksınız.

$60.18
SATIN AL

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular