Maker’s Mark Viski

Maker’s Mark Viski

`Yurt dışından alkol mü gelir` diyenlerdenseniz hızlıca tabularınızı yıkalım. Spesifik olarak tercih edilen bazı markaları sizin için getirtebiliyoruz. Bu özel hizmetimizin detayları hemen aşağıdadır.

 

 

Maker’s Mark Viski Hakkında

Maker’s Mark en ünlü Amerikan bourbon viski markalarından birisidir. Özenle dekore edilmiş şişesi ve kaliteli içimiyle en önemli viski markaları arasında yer alan Maker’s Mark, yaklaşık 70 yıla yakın bir süredir viski severlerin tercihi olmaya devam ediyor. Standart Maker's Mark, malt arpa, buğday ve mısırdan üretilir. Kendine has karakteristik ve tuzlumsu tonlara sahip olan Maker’s Mark, pek çok viski gurmesi tarafından tam not almış durumda.

 

 

 

Üretimi sırasında özel teknikler kullanılan Maker’s Mark, tahıl karışımlı fıçılarda bekletildikten sonra iki kere süzülürler. Bu durum son içici açısından oldukça hoş ve yumuşak bir yudumlama deneyimi vadeder. Beyaz Amerikan meşe fıçılarında bekletilen viskiler en az 5 ila 8 yıl arası bir zaman diliminde optimum sıcaklıkta bekletilirler. 5-8 yıl sonunda elde edilen ürünlerin bir kısmı şişeleme işlemine alınırken bir kısmı ise özel seriler için daha fazla bekletilmeye devam eder.

 

 

Maker’s Mark, yalnızca viskisiyle değil aynı zamanda viskilerinin özel şişeleriyle de ön plana çıkıyor. Pek çok koleksiyoncu için önemli bir parça olan Maker’s Mark viski şişeleri, sahteciliğin önüne geçmek için özel olarak üretiliyor. Benzersiz tasarıma sahip şişeler aynı zamanda özel bir yöntemle mühürleniyor ve bu durum için ekstra ciddi bir maliyet ortaya çıkıyor. Bu sayede iyi bir viski içicisi, gerçek bir Maker’s Mark’ı rahatlıkla ayırt edebiliyor. Sahtecilik yapanların amaçları genellikle daha fazla para kazanmaktır. Maker’s Mark’ın mühürlü şişe yöntemi ortaya çıkarttığı ekstra maliyet ile dolandırıcıları uzak tutmayı başarıyor.

 

 

Bourbon viski denildiği zaman akla ABD gelir. Zira her bourbon viskisi mutlaka ABD ürünüdür. Fakat her ABD viskisinin bir bourbon olmadığını da bilmekte yarar var. Bourbon üretimi, tamamen ABD’nin kalite standartları ve bu standartları destekleyen çeşitli yasal düzenlemelerin gözetiminde gerçekleştirilir. Herkes tarafından bilinen en popüler viskiler genellikle bourbondur. Bir viskinin bourbon olarak nitelendirilebilmesi için; ABD’de üretilmiş olması, üretimde en az %51 oranında mısır kullanılmış olması, en az %40 alkol oranına sahip olması ve beyaz meşe fıçılarda bekletilmiş olması gerekiyor.

 

 

Maker’s Mark Sipariş

 

Maker’s Mark viski siparişleriniz için ister Amerika’daki bir arkadaşınız vasıtasıyla, isterseniz de istediğiniz ürünü bize ileterek siparişinizi verebilirsiniz. Her iki servisimizi kolaylıkla kullanabileceğiniz için aşağıdaki kısa videolarımızdan sistemimizin nasıl çalıştığını görüntüleyebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için sizi Whatsapp destek hattımızda bekliyoruz.

 

 

Bu blog 05/05/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp