Ashwagandha Ürünleri

Ashwagandha Ürünleri

Amerikanpaketim olarak Amerika’da satışta olan ürünleri, Türkiye’den satın alabilmenizi sağlıyoruz. Amerika’da satılan Ashwagandha hap (tablet), toz ve yağ ürünlerini sipariş etmeniz hâlinde başta gümrük işlemleri olmak üzere, ürün size ulaşana kadar geçen tüm süreçleri sizin için hallediyoruz. Ashwagandha ve Ashwagandha içerikli ürünleri satın alma konusunda detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

 

Ashwagandha Ürünleri Hakkında

 

Bir diğer adı Hint Ginsengi olan Ashwagandha, şifalı bir bitkidir. Birçok farklı hastalık için çeşitli formlarda Ashwagandha ürünleri bulunmaktadır. Bitki, çalı şeklinde 50 cm boyutlarında doğada bulunur. Bitkinin tedavi amaçlı kullanılan kısmı ise kökleridir. Ashwagadha en çok Mısır, Hindistan, Afganistan, Ürdün ve Nepal bölgelerinde yetişmektedir. 2000 yıldan fazladır pek çok farklı kültürde medikal amaçlı kullanılan Ashwagandha adaptojen salgılar, yani vücudun iç dengesini sağlamaktadır.

 

 

 

 

Ashwagandha’nın Faydaları

Şifa bitkisi olarak adlandırılan Ashwagandha, vücut üzerinde iyileştirici etkilere sahiptir. Birçok faydasının yanı sıra, en etkili hastalık tedavisi depresyondur. İyileştirici etkilerden bazıları:

  • Depresyon, stres, kaygı bozukluğu gibi rahatsızlıkların mental fonksiyonlarını dengeler.
  • Antioksidan özelliği sayesinde kalp ve damar hastalıklarını önler.
  • Erkek bireylerin cinsel problemlerine karşı Ashwagandha bitkisi ilaç mahiyetinde kullanılabilmektedir.
  • Ashwagandha yaprakları kullanılarak hazırlanan ilaçların uykusuzluk sorununa iyi geldiği bilinmektedir.
  • Diyabet hastalığı bulunan kişiler için kullanılmaktadır.
  • Tümörle mücadelede etkili maddeler içerdiğinden kanser tedavilerinde kullanılmaktadır.
  • Cildi yenileyerek daha taze ve canlı bir görünüm sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılmaktadır.
  • Görme bozukluğu yaşayan kişiler için kullanılmaktadır.
  • Sara hastalığı bulunan kişiler için nöbetleri engellemesi adına kullanılmaktadır.

 

 

Ashwagandha Ürünleri

 

 

Ashwagandha Nasıl Kullanılır?

Ashwagandha bitkisinin işlenmemiş kökü bir bardak su ile demlendiğinde çay olarak tüketilebilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli laboratuvar işlemlerinden geçerek tablet (hap) şeklinde üretilebilmektedir. En çok bilinen tablet Ashwagandha ilacı İmipramin’dir. Doktor reçetesi ile satılmaktadır. Toz halinde satılan Ashwagandha ilaçları da bulunmaktadır. Toz şeklindeki ürünlere aktarlardan da ulaşılabilmektedir. Ginseng Yağı olarak bilinen aromatik yağ formu da mevcuttur. Ashwagandha içerikli el ve vücut kremi de bulunmaktadır. Tüm Ashwagandha ürünleri, her ürün için belirlenen doz ve sıklıkta kullanılmalıdır.

 

 

Ashwagandha Ürünleri

 

 

Ashwagandha’nın Zararları

Ashwagandha bitkisinden üretilen tüm ilaçlar, kullanma talimatlarında belirtilen dozajdan fazla kullanılmamalıdır. Önerilenden fazla tüketilen Ashwagandha ilaçlarının yan etkileri arasında kusma, mide bulantısı ve baş ağrısı bulunmaktadır. Hamilelik süresi boyunca kullanımı tavsiye edilmez. Ashwagandha’nın tiroitleri tetiklediği bilinmektedir. Bu sebeple tiroit hastaları kullanmamalıdır. Evde yapılan çay hali ise günde 1 bardağı aşmayacak şekilde tüketilmelidir.

 

 

Ashwagandha Ürünleri

 

Ashwagandha Sipariş

 

Amerika’da satış yapan internet sitelerinden Ashwagandha sipariş edebilirsiniz. Siparişlerinizi dilerseniz doğrudan satış yapan internet sitelerinden, isterseniz de Amerikanpaketim üzerinden verebilirsiniz. Her iki durumda da satın aldığınız ürün ile ilgili gerekli gümrük süreçlerini tamamlıyor, ürünün güvenli bir kargo ile size ulaşmasını sağlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp