Amazon Amerika’dan Alışveriş

Amazon Amerika’dan Alışveriş

Amazon, her ne kadar Türkiye’de de com.tr uzantısıyla açılmış olsa da Amazon Amerika’da yani .com’da satışı olan ürünleri satmıyor. Bu nedenle büyük beklentilerle açılan amazon Türkiye, ne yazık ki benzerleri olan n11, gittigidiyor gibi sitelerden farksız. Peki Amazon.com’dan sipariş verebilir misini, her ürünü getirtebilir misiniz, bu sorularınızın cevaplarını bulalım birlikte.
Amazon.com, öncelikle Amazon Amerika diye de adlandıracağımız amazon’un global websitesi. Amazon Amerika’ya girdiğinizde, derya deniz ürün grubu, mükemmel fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Ancak sorun tam da sipariş vermeye çalıştığınızda yaşanıyor. Peki tam orada neler oluyor, başınıza neler gelebiliyor.Herşeyden evvel Amazon Amerika’da ödeme sayfasına geldiğinizde eğer şansınız yerindeyse, Türkiye’ye gönderimi yapıldığını, sizden vergi ve kargo ücreti istendiğini görürsünüz. Bu durumda endişelenmeyin, eğer vergi ve kargo ücreti bütçenize uygunsa gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz. %99 sorunsuz şekilde adresinize gelecektir.
Peki ya Türkiye gönderimi yoksa?


Tam da bu noktada biz devreye giriyoruz. Aklınızda birçok klişe olduğunu biliyoruz. Likit ürünler gelmez, kozmetik gelmez, yedek oto parça gelmez, gümrükten geçmez gibi. Her kategori ve her ürün için tek tek yazıp hem konuyu uzatmayalım hem de başınızı ağrıtmayalım. Kısaca özetlemek gerekirse Amazon Amerika’da, yani amazon.com’da satışı yapılan istediğiniz her ürünün Türkiye adresinize teslimini garanti ediyoruz. Bunun içinde destekleyici gıdalar da var, Türkiye’de reçeteli satılan ilaçlar da var, kozmetik ürünler de var, bebek mamaları da var, yiyecek içecek grubu da var. Kısacası aklınıza ne gelirse. 
Ne yani kaçakçılık mı yapıyorsunuz?


Hayır tabi ki. Bahsetmiş olduğunuz ürünlerin bireysel gönderimleri yasaktır. Biz size kurumsal ithalatını yapıp, adresinize teslim ediyoruz.Nasıl sipariş vereceğim?


Çok basit. Amazon.com’da dilediğiniz ürünü sepetinize atıp ödeme sayfasına gidin, shipping address yani teslimat adresi formuna, size verdiğimiz Amerika adresinizi yazın. Almak için ücretsiz üye olabilirsiniz. Ödemenizi kendi kredi kartınızla yapın, Amazon Amerika ise paketinizi bize göndersin. Bize gelen paketiniz için kargo ve vergi ücretinizi iletelim, ödemeniz ardından sevkiyat ve gümrük işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim. Bu kadar kolay.
Amazon siparişimi iptal etti. Ne yapacağım?


Eğer ilk defa billing (fatura) ve shipping (teslimat) adresiniz farklı olarak işlem yaptıysanız Amazon bunu şüpheli olarak algılar ve siparişinizi dondurur. Bu ne demek. Şöyle özetleyelim, kendi kredi kartınızla sipariş vereceğiniz için fatura adresinize Türkiye adresinizi yazmanız gerekir, paketinizi bize göndereceğiniz için ise shipping adresinizi Amerika adresinizi yazmanız gerekir. Bu durum Amazon’da şüphe uyandırır ve size konfirmasyon maili atar. Bu maili bir defaya mahsus yanıtlamanız ardından ise bundan sonraki siparişlerinizde herhangi bir sorun yaşamazsınız.Amaan çok karışık, benim için siz alamıyor musunuz?


Tabii ki, memnuniyetle alabiliriz. Bunun için kafanızı burada şişirmeyelim. Whatsapp destek hattımızdan bize yazın, size yardımcı olalım.


Bu blog 13/01/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp