Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak

Aliexpress'ten Nasıl Alışveriş Yapılır

Aliexpreeees, aliexpress diye derin bir nefes aldıktan sonra, güncel konuları da ele alarak başlayalım yazımıza. Yazımızın geri kalanında Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır, gümrüğe takılır mı, kaç adet alabilirim, kargo ücretleri ne kadar, güvenilir mi, nereye kargo yapar gibi birçok ortak gelen soruya cevap vereceğiz.


Öncelikle Aliexpress’ten biraz bahsedelim. Bilinenin aksine Aliexpress Çin’e kargo yapmaz, Çin dışındaki ülklere gönderim yapar. Alibaba’dan başlıca farklarından biri de budur. Dolayısla neden “Amerika’dan getiriyorsunuz, Çin’den getirsenize“ diyenler için buraya ufak bir cümle kondurmuş olalım.


aliexpress


Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?


Kafaları karıştırmadan, en basit haliyle ve ekran görüntüleriyle Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapacağınızı anlatalım. Aliexpress’ten yapacağınız alışverişlerinizi neden Amerikanpaketim’den yapmanız gerektiğinden sonra bahsedeceğiz, acele etmeyin.


1. Adım : Aliexpress’ten satın almak istediğiniz ürünü seçin, Amerikanpaketim sepetinize ekleyin ve siparişinizi tamamlayın.


aliexpress


2. Adım : Sizin için ürünü Aliexpress’ten satın alalım, kargo ve varsa vergi ücretini hesaplayıp tarafınıza iletelim.


aliexpress


3. Adım : Kargo emrinizi vermeniz ardından, gümrük takılma riski olmadan, Türkiye’deki adresinize dilediğiniz ürünü, dilediğiniz adette teslim edelim.


Gümrüğe Takılır Mı?


Bu yazıyı ne zaman okursunuz bilemiyoruz, ancak güncel olan konu şudur ki artık Türkiye sınırlarına sinek bile girse vergi alınacak. Daha evvel alışkın olduğunuz Aliexpress satıcılarına gift yazayım, düşük göstereyim, zarfta göndereyim devirleri bitti. Her ne girerse girsin ülkeye vergilendirilecek. Birçok ürün için de `Yassah hemşerim yassah` denecek eğer bireysel bir gönderi yapıyorsanız.


aliexpress


Peki Amerikanpaketim olarak ne yapıyoruz. Önce siparişinizi satın alıyoruz (bu arada siz satın alıp, bize de gönderebilirsiniz), paketinizi Amerika adresimizde teslim alıyoruz, özenle paketliyor, kurumsal olarak gönderiye hazırlıyor ve Türkiye’ye sevk ediyoruz. Uzman gümrük ekibimiz paketiniz tüm işlemlerini sizden ücret ya da belge almadan tamamlıyor ve adresinize teslim ediyoruz. Kulağa inanılmaz geliyor değil mi? İnanın, hatta ilk siparişini verin, göreceksiniz.


Aliexpress Kargo Ücreti


Bu da yoğun gelen soruların başında. Açık konuşmak gerekirse en gıcık olduğumuz tepkilerden biri `3 dolara ürün aldım, 19 dolar kargo ücreti istiyorsunuz.` Üzerine basa basa bir kez daha dile getiriyoruz, kargo ücreti ürün ücretinden bağımsızdır. Paket ebatlarına ve ağırlığına göre hesaplanır. Birçok ürün için tecrübemiz olduğundan ebatları yazmıyor olsa bile bize danışabilirsiniz.


aliexpress


Aliexpress Güvenilir Mi?


Tabii ki bir amazon müşteri hizmetleri seviyesinde değil. Ancak Top seller satıcıları tercih ederseniz herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Vermiş olduğunuz siparişi de size göndermeden evvel kontrol edeceğiz. Yani mavi elbise aldım, sarı göndermişler demeyeceksiniz.


aliexpress


Çok Güzel Anlattınız Ama Kafama Takılanlar Var


Hay hay, buyrun aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Dilerseniz sayfamızın sol atındaki whatsapp hattımızdan, dilerseniz de destek@amerikanpaketim.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Sınırlarınızı kaldırın ve Aliexpress’ten dilediğiniz ürünü sipariş vermeye hazır olun.

Amerika'dan Nasıl Alışveriş Yapacaksınız


Benim İçin Satın AlKendim Satın Alacağım