Advocin

Advocin

Zoetis markasının ürettiği Advocin ilacı, hayvan sağlığı konusunda ön plana çıkıyor. Amerikanpaketim, büyükbaş hayvan sahiplerine ve veterinerlere, bu ilacı direkt Amerika’dan alma imkânı sunuyor. Büyükbaş hayvanlarınızın solunum yolu hastalıkları için kullanabileceğiniz bu ilaç hakkındaki detayları, yazının ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

 

 

 

Advocin Hakkında

 

Steril, enjekte edilebilir 100ml ve 250ml opsiyonları ile alıcılarına ulaşan solüsyon, büyükbaşlarda deri altı kullanım için uygundur. İlaç çözeltisi, 1ml başına 180mg Danofloksasin mesilat içermektedir. Sağmal ineklerde ve eti için üretilen sığırlarda kullanılamaz. Antimikrobiyal özelliği bulunan Advocin çözeltisi, büyükbaş hayvanlarda Mannheimia haemolytica ve Pasteurella multocida ile ilişkilendirilmiş solunum yolu hastalığının tedavisi ve önlemi için kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Dozajın doğru uygulanması hayati önem arz etmektedir. Uygulanacak doz miktarı, enjeksiyon başına 15ml’yi geçmemelidir.

  • Tek Dozlu Tedavi: Yalnızca yüksek risk altındaki büyükbaş hayvanlara uygulanmalıdır. Deri altından, 8mg/kg vücut ağırlığı şeklinde tek seferlik enjeksiyon olarak uygulanır.
  • Çok Günlü Tedavi: Enjeksiyonlar arası 48 saat beklenmelidir. 6mg/kg vücut ağırlığı şeklinde çok günlü enjeksiyon olarak uygulanır.

Et üretiminde kullanılacak hayvanlara yönelik son tedavi, kesimden en az 4 gün öncesinde yapılmış olmalıdır. Aktif sağmal ineklerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Advocin ilacı, yalnızca hayvanlarda kullanılmaya yönelik oluşturulmuştur. İnsan temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanması önerilir.

 

 

Advocin

 

 

Solüsyonun gözlerle veya deri ile teması halinde, cildi 15 dakika boyunca bol su ve sabun kullanarak yıkayınız. Bunları yapmanıza rağmen tahriş durumu sonlanmazsa, ekseriyetle en yakın doktora danışınız. Büyükbaşların üreme, hamilelik ve emzirme hususlarındaki etkileri belirlenememiştir. Enjeksiyon işlemi kesinlikle veteriner hekimi dışında biri tarafından uygulanmamalıdır.

 

 

Advocin

 

 

Kinolon sınıfı ilaçlara veya merkezi sinir sistemi bozuklukları bilinen hayvanlarda dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Advocin ilacının da içinde bulunduğu Kinolon sınıfı ilaçların, henüz olgunlaşmamış hayvanlarda eklem ve kıkırdak hasarlarına sebebiyet verebileceği bilinmektedir. 10 günlük süren laboratuvar çalışmasında 41 buzağı içerisinde, 2 sağlıklı buzağıda alerjen tepki gözlemlenmiştir. Alerjen tepki, denek buzağıların topallığı ile sonuçlanmıştır. 

 

 

Advocin

 

Advocin Satın Al

 

Zoetis markasının Advocin ürününü doğrudan Amerika’dan satın alabilirsiniz. Dilerseniz, “Benim İçin Satın Al” servisimizi kullanarak, ürünün tüm işlemlerini sizin için yapmamızı, yani sizin için satın alıp Türkiye’ye getirtmemizi istediğinizi bildirebilirsiniz. Dilerseniz de “Kendim Satın Alacağım” servisini tercih ederek, bizden sadece kargo ve gümrük desteği alabilirsiniz. İki seçenekte de tüm gümrük ve kargo işlemlerinin tarafımızca yapılacağının ve gümrüğe takılma durumunun söz konusu olmadığının teminatını verebiliriz. Servislerimizi nasıl kullanacağınız ile ilgili detaylı videolara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ürün ve servislerimiz hakkındaki detaylı bilgiye, WhatsApp destek hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 


Bu blog 21/07/2022 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp