Adequan Hakkında

Adequan Hakkında

Atlara özel merakınız varsa, veterinerseniz, yarış atı sahibi ya da bakıcısısanız biraz yaklaşın, uzun zamandır bilmediğiniz bazı bilgiler veriyor olacağız.

 

 

Son zamanlarda özellikle Adequan ve diğer çeşitli at enjeksiyon ürünlerine talep arttı. Bu, bizi bu sektörün yeni keşfinden, Türkiye’deki yokluktan, gümrük korkusundan ya da fiyatların pahalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ancak merak etmeyin, ister Adequan olsun, ister bir başka ürün, sorunsuzda, tüm gümrük işlemlerinizi tamamlayarak, dilediğiniz adette getirtebiliyor, Türkiye adresinize teslim edebiliyoruz.

 

 

Adequan Hakkında

 

Adequan, atlarda dejeneratif eklem hastalığı tedavisi için kas içine uygulanan reçeteli bir ilaçtır. Dejeneratif eklem hastalığı, ağırlık taşıyan eklemleri destekleyen kıkırdak dokunun bozulmasıdır. Kıkırdak dokunun bozulmasına bağlı olarak ağrı ve iltihaplanma oluşur. Kıkırdağın sağlığı, eklemlerin performansı için çok önemlidir. Dejeneratif eklem hastalığının en önemli belirtileri hastalığa bağlı olarak oluşan ağrılı şişliğin neden olduğu topallıktır. Son tahminler, atlarda topallıkla ilgili sorunların %60'ının dejeneratif eklem hastalığı ile ilgili olduğunu göstermektedir.

 

 

Adequan iltihaplanmayı azaltır, şişlik ve iltihaplanmanın neden olduğu ağrıyı geçirir. Kıkırdak içindeki hücreleri etkileyerek kıkırdak sağlığını iyileştirir. Eklem hastalığını durdurarak, eklemlerin daha kolay hareket etmesini sağlar. Piyasada olan diğer ilaçların aksine Adequan sadece ağrıyı dindirmekle kalmaz hastalığı tedavi ederek ortadan kaldırır.

 

 

Adequan’ın önerilen dozu, 28 gün boyunca 4 günde bir 500 mg'dır. Diğer ilaçlarla karıştırılmaması ve enjeksiyon bölgesinin işlemden önce iyice temizlenip sterilize edilmesi gerekir. Yeterli ve doğru doz uygulaması için veterinere danışılması daha doğru olacaktır. Tedavide maksimum fayda sağlamak isteniliyorsa önerilen doza uymak gerekmektedir. Gözlemlenmiş herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir.

 

 

İlacın kullanımı için belirtilen yaş ve cins kısıtlaması yoktur. Bu ilaca başlamadan önce atın aldığı diğer ilaçlar ve varsa diğer hastalıkları hakkında mutlaka veterinere danışmak gerekir. Adequan uygulandıktan 2 saat sonra ekleme ulaşıp etki etmeye başlar. Dördüncü enjeksiyonla birlikte ise klinik iyileşme gözlemlenir. Kıkırdağı onarıp, yeni kıkırdak üretimine yardımcı olur. Eklem hastalığına bağlı şişlik ve iltihaplanmanın neden olduğu topallığı ortadan kaldırır.

 

 

30 yıldır veterinerler, eğitmenler ve at meraklıları atların eklem sağlığı için tercihlerini Adequan’dan yana kullanmışlardır. Hareketlilik her atın sağlığı ve refahı için hayati bir bileşendir. Bu nedenle hastalık, doğru teşhis ve tedavi gerektirir. Adequan, var olan hastalığı tedavi ettiği gibi eklemlerin sağlıklı kalmasına da yardımcı olur.

 

 

Adequan Satın Al

 

Adeuqan sahtesi de oldukça fazla olan bir piyasa ürünü. Bu nedenle şu ana kadar 100’ün üzerinde alım ve teslimat yaptığımız 800pets firmasından tedariğimizi sağlıyoruz. Peki nasıl oluyor? Oldukça basit. Size ileteceğimiz Adequan linkini websitemize aşağıdaki videoda da göreceğiniz şekilde ekliyorsunuz. Siparişinizi sizin için satın alarak Amerika sevkiyat merkezimize getirtiyoruz. Paketiniz geldiğinde kargo ve gümrük ücretini ödüyorsunuz. Tüm gümrük işlemlerinizi sorunsuzca yaparak, Türkiye’deki adresinize teslim ediyoruz. Kargo ve vergi ücretleri için Whatsapp hattımızdan destek alabilirsiniz. Üstelik herhangi bir alt ya da üst limitiniz bulunmuyor. Atınızın ihtiyacı olan, diğer bazı destekleyici ürünlerin tedariği ve gönderimi konusunda da bize danışabilir, destek alabilirsiniz.

 

 


Bu blog 13/01/2021 tarihinde yayına alınmıştır, gümrük ya da kargo ücretlerinde değişiklik yaşanmış olabilir, bu nedenle güncel bilgi için tarafımızdan destek alabilirsiniz.


Sipariş Ver Whatsapp Destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

whatsapp